شرکت شبیه سازان منطق با هدف تولید نرم افزارهای کاربردی و خاص در سال ۱۳۸۶، با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و مجرب شروع به فعالیت نموده است.

نرم افزارهای منطق با بکارگیری استانداردهای جهانی و با استفاده از قدرتمندترین زبان برنامه نویسی جهان ( ++Microsoft Visual C) و سریعترین پایگاه داده (MariaDB) طراحی شده است.

تلاش این مجموعه از ابتدا بر این بوده تا با بکارگیری خلاقیت، سادگی، سرعت، دقت و امنیت زمینه را برای پیشبرد فرآیندهای مالی و اداری کسب و کارها ایجاد نماید.

ویژگی شاخص شرکت شبیه سازان منطق استفاده از نیروهای متخصص در امر پشتیبانی است که نیاز کاربران را در امر آموزش، استقرار و رفع خطاهای احتمالی برطرف می نماید.

باعث افتخار است که بیشترین مشتریان منطق از محل مشتریان قبلی به دست آمده است.

محصولات شرکت منطق، طیف نسبتاً وسیعی از نیازهای مالی و اداری شرکت ها، مؤسسات، کارگاه های تولیدی-صنعتی و فروشگاه ها را پوشش می دهد.

در دنیای امروزی، تغییر، تحول و پویایی از اصول پایه است؛ لذا مدیران باید دائما در جستجوی راه هایی برای بهبود کسب و کار خود باشند. استفاده از سیستم های اطلاعاتی که بتواند همه فعالیت ها و وظایف موجود در یک مجموعه را تحت پوشش قرار داده و اطلاعات لازم و ضروری را به موقع در اختیار استفاده کنندگان آن قرار دهد، از ابزارهای حیاتی در کسب و کارهای امروزی می باشد.

بدین ترتیب لزوم طراحی سیستم ها به صورت یکپارچه و بانک اطلاعات یکپارچه در همه مجموعه های کاری احساس گردید.

یکی از ابزار های مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات که نقش مهمی در یکپارچگی اطلاعات و عملیات موجود در مؤسسات داشته، (ERP) سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی Enterprise Resource Planning میباشد.

ERP در حال حاضر به عنوان ابزار نهایی مدیریت در جهان مطرح می باشد، که قادر است اطلاعات موجود در یک مجموعه را با استفاده از فناوری اطلاعات در تمام حوزه های فعالیت آن به طور منسجم و یکپارچه جمع آوری کرده و نتایج حاصل شده را در اختیار استفاده کنندگان در سطوح مختلف یک مجموعه قرار دهد.

مهمترین مزیتی که ERP برای کسب و کارها خواهد داشت، بهبود هماهنگی میان واحدهای مختلف، کاهش وقفه های کاری و افزایش کارایی فرآیندهاست.